EN | PL

STADION MIEJSKI W POZNANIU
Modernizacja

poznańskiego stadionu

polega na rozbudowie, która umożliwi rozgrywanie na boisku spotkań dużej międzynarodowej imprezy. Plan radykalnej przebudowy był jednym z czynników, które zagwarantowały

Poznaniowi

pewne miejsce wśród miast-gospodarzy

EURO 2012

. Rozbudowa ma charakter etapowy ze względu na terminarz rozgrywek poznańskiej drużyny oraz specyfikę konstrukcyjną obiektu.

Trybuny o formie prostopadłościanów z zaznaczonymi blokami klatek schodowych i wind; podkreślonej szeregiem łukowo wygiętych słupów stanowiących oparcie dla klatek. Bryła urozmaicona jest wcięciami wjazdów na boiska, pustkami przestrzeni technicznych i cofnięciami elewacji oraz łukowo wystającymi tarasami komunikacji widzów.

Zadaszenie oparte na konstrukcji stalowej, o schemacie wspornikowy: wykonane z profili rurowych ze stali AII 18G2. Głównymi elementami nośnymi są kratownice przestrzenne o przekroju trójkątnym, montowane do konstrukcji żelbetowej trybuny w trzech punktach za pośrednictwem specjalnych konstrukcji wsporczych. Rozstaw kratownic analogiczny do rozstawu ram głównych konstrukcji żelbetowej, wynosi 9 m. Pokrycie dachu stanowi membrana.

LOKALIZACJA:

Poznań,

ul. Bułgarska

INWESTOR: Poznańskie Ośrodki Sportów i Rekreacji
Projekt: 2002-2008
Realizacja: 2003-2012

Podstawowe dane:
- kubatura ok. 1 300 000m2
- powierzchnia 250 000m2
- 45 594 miejsca siedzące