EN | PL

Młyn nad Cybiną w Poznaniu 2014To pięciokondygnacyjny budynek z 98 apartamentami, zlokalizowany nad Jeziorem Swarzędzkim w ujścia rzeki Cybiny. Zrewitalizowany stary młyn dzięki swojej historycznej, ciekawej formie harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz a zaprojektowane chodniki i ścieżki rowerowe łączące się z pobliskimi szlakami w okół jezior i lasów dodają mu walorów rekreacyjnych.

Ze względu na wieloelementową bryłę, każde z pięter ma inny rzut, dzięki czemu mieszkania są niepowtarzalne i unikatowe. Znajdziemy tu apartamenty od 50 do 120 m² z indywidualnym rozmieszczeniem pomieszczeń i funkcji, balkonami i wewnętrznymi ogrodami zimowymi, liczne portfenetr oraz zielone tarasy na dachu budynku z pięknym widokiem na okolicę.

Celem projektu jest zachowanie niepowtarzalnego i przyjemnego klimatu zastanego w tym miejscu i połączenie go z nowoczesnym komfortowym designem. Już od pierwszych kroków spotkamy się z dobrym wykonaniem i wysokojakościowymi materiałami połączonymi z klimatycznymi elementami starego młyna np. wewnętrznymi kolumnami, które kiedyś podtrzymywały stropy młyńskich hal, ceglanymi ścianami, czy starymi drewnianymi elementami młyna, które dziś służące służą jako dekoracja.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji również świetnie wyposażoną siłownię, 15-metrowy basen, a także saunę. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada 148 miejsc parkingowych, windy oraz podjazdy.

Lokalizacja: Poznań, ul. Sośnicka
Projekt: 2014
Realizacja: 2016