EN | PL


STADION W ŁODZIKształt stadionu podyktowało miejsce, w którym ma on stanąć. Z jednej strony jest to ogromny wielofunkcyjny kompleks miejski, z drugiej strony miasto o wyjątkowej historii. Podstawą konstrukcji jest kadłub łodzi o smukłym, sportowym kształcie. Na jego bokach opisana została struktura charakterystyczna dla pracującej maszyny włókienniczej. Wszystko to tworzy jedną konstrukcję, lekką i przyjazną dzięki odwołaniu się do pozytywnych skojarzeń.

Stadion wzbogaca przestrzeń publiczną nie przytłaczając jej, a spinając i organizując – również w sensie wizualnym. Żywym elementem stadionu będzie system multimedialnych ekranów. Imprezy będzie można oglądać też z zewnątrz, a obiekt zyska łatwiej sponsorów oraz reklamodawców. Podniesiona przez to znacznie zostanie ranga imprez. Komercyjną siłą stadionu będzie też galeria handlowa.

Dzięki zastosowanej konstrukcji budowa obiektu nie będzie utrudnieniem dla mieszkańców. Plac robót będzie bardziej czysty dzięki prefabrykowaniu elementów na zewnątrz. Tak wysokiej jakości nie można osiągnąć na budowie. Oznacza to też mniej korków, mniej nieporządków i krótszy ich czas. Ruch usprawniony zostanie również po zakończeniu budowy dzięki nowym elementom urbanistycznym.